Warszawa Bielany Galeria Młociny

Wymiana baterii w telefonie

telefon nie chce się ładować

Bateria w telefonie ‒ kiedy warto ją wymienić?

Z biegiem czasu sprawność poszczególnych elementów Twojego smartfona może się zmieniać. Nie inaczej jest z żywotnością baterii. Jeśli jedno ładowanie telefonu wystarcza na maksymalnie kilka godzin niezbyt intensywnego użytkowania, a Twoje urządzenie mobilne powoli przekształca się w swój pierwowzór ‒ telefon na kablu ‒ czas pomyśleć o wizycie w serwisie telefonów i wymianie baterii na nową.

Serwis baterii w telefonie ‒ czy to konieczne?

Dlaczego pomoc specjalistów z takiego punktu może okazać się niezbędna? Przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze od ręki mamy dostęp do części rekomendowanych przez różnych producentów, w tym prawdopodobnie przez markę Twojego telefonu; po drugie wiele współczesnych modeli smartfonowych baterię ma dość mocno zintegrowaną z resztą urządzenia i jej wymiana jest nieco bardziej skomplikowana: nie polega wyłącznie na otwarciu obudowy, wyjęciu wadliwego egzemplarza i włożeniu nowego.

Czy można naprawić baterię w telefonie?

Remont baterii w telefonie jako tako polega na jej wymianie. To dlatego, że baterie po prostu się zużywają i po określonej liczbie cykli ładowań możliwości ładowarek spadają. W takich momentach jedynym rozsądnym wyjściem jest wymiana takiego podzespołu na nowy.

Zepsuta bateria w telefonie ‒ po czym ją poznać?

O problemach z baterią może świadczyć kilka szczegółów. Niektóre z nich dość bezpośrednio kojarzą się ze zużyciem baterii, inne z kolei mogą o nim świadczyć, lecz nie powiążemy ich w pierwszej kolejności z takim stanem rzeczy.

  • Szybkie rozładowanie baterii. Bateria, która wytrzymuje krótszy czas eksploatacji, niż dotychczas to prosta wskazówka, by pomyśleć o jej wymianie.
  • Nagłe i niespodziewane wyłączanie się telefonu. To kolejny znak, który może wskazywać na problemy z oprogramowaniem, ale w pierwszej kolejności przy jego okazji warto sprawdzić stan baterii.
  • Zbyt ciepły telefon. Każde urządzenie elektroniczne, w tym smartfon, może się rozgrzać podczas pracy. Jeśli jednak wyczujesz, że przy zwykłym korzystaniu z prostych aplikacji, Twój telefon jest gorący, może być to oznaka wycieku prądu z baterii i trzeba ją czym prędzej wymienić.
  • Nieadekwatne i nieregularne wskaźniki stanu baterii. Zdarzyło Ci się kiedyś widzieć malejący stan ładowania baterii podczas podłączenia telefonu do prądu? A może Twój telefon pokazuje nagłe spadki (lub wzrosty) w naładowaniu baterii, nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu kilku minut? To może świadczyć o kłopotach z baterią, które pomoże Ci rozwiązać specjalista z serwisu GSM.
  • Spuchnięta bateria. To ekstremalny przypadek, często pojawiający się po zalaniu telefonu i wymagający natychmiastowej utylizacji zepsutej baterii i wymianie jej na nową.

Jak zadbać o stan baterii w telefonie, by uniknąć jej naprawiania?

Baterie litowo-jonowe, które najczęściej spotykamy obecnie w smartfonach, otrzymują największe obciążenie w trakcie pełnego naładowania oraz rozładowania prawie do zera. Warto więc zadbać o to, by nie dopuszczać do sytuacji, kiedy zostawiamy naładowany telefon podpięty do prądu (np. w trakcie ładowania przez całą noc). Optymalny poziom naładowania baterii to taki w okolicach 80-90%. Dobrze jest też nie popadać w drugą skrajność i nie doprowadzać do całkowitego „padania baterii”. Najlepiej w ogóle jak najrzadziej rozładowywać ją poniżej 30%. Baterie zużywają się również podczas wysokich temperatur. Trzymanie telefonu blisko innego źródła ciepła dla baterii korzystne nie jest. Aby zaoszczędzić nieco energii w trakcie pracy smartfona, dobrze jest sprawdzić, jak dużo aplikacji ma włączoną możliwość działania w tle, które pobierają najwięcej prądu i które z nich można po prostu wyłączyć, kiedy nie są potrzebne. Taka optymalizacja pozwoli odzyskać sporo mocy w telefonie.

Co jest bardzo ważne w kontekście ładowania baterii w smartfonie, to odpowiedni wybór ładowarki. Pamiętaj, że najlepsze i „najzdrowsze” efekty ładowania uzyskasz z ładowarką określoną przez producenta Twojego urządzenia jako kompatybilna z danym sprzętem.

Ile trwa wymiana baterii w telefonie?

W naszym serwisie GSM w Galerii Młociny na warszawskich Bielanach tego typu naprawy organizujemy w ekspresowym tempie. Dzięki temu, że mamy w zanadrzu sporo produktów różnych popularnych marek, jesteśmy w stanie wykonać zlecenie nawet w kilkanaście minut. Oczywiście najpierw sprawdzimy, co jest źródłem problemu, czym objawia się dana usterka i przedstawimy Ci możliwe rozwiązanie. Jeżeli Twój telefon jest nietypowym modelem, może zdarzyć się tak, że baterię dopasowaną konkretnie do niego będziemy musieli zamówić. Wówczas poinformujemy Cię indywidualnie, jakie są możliwości załatwienia Twojego problemu i pod względem czasowym, i finansowym. Zdając sobie sprawę z tego, że telefon współcześnie jest ważnym narzędziem również w sferze zawodowej, tak organizujemy naszą współpracę, by naprawa odbyła się możliwie jak najszybciej.

Naprawa baterii w telefonie ‒ cena

Ile kosztuje naprawa lub wymiana baterii w telefonie? Cena takiego zabiegu w znacznym stopniu zależy od tego, z jakim modelem telefonu przyjdziesz do naszego serwisu. Im bardziej niepopularny i „egzotyczny” telefon nam pokażesz, tym dopasowanie baterii może być trudniejsze, a przy okazji droższe. Flagowce takich marek jak Samsung, Apple, Motorola, Huawei, Oppo, Realme czy Xiaomi bez problemu znajdą u nas kompatybilne baterie w dobrej cenie. Jak pokazuje doświadczenie nasze i naszych klientów ‒ wymiana baterii w telefonie to wciąż bardziej opłacalny proces, niż zakup nowego urządzenia.

Serwis telefonów Warszawa Bielany, Galeria Młociny, Poziom -1

Poniedziałek- sobota 10:00 – 22:00
Niedziela Handlowa 10:00 – 21:00

Logo telakces.com Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Przewiń do góry