Warszawa Bielany Galeria Młociny

Naprawa głośnika w telefonie

Głośniki w telefonie ‒ wymiana czy naprawa?

Niedziałające głośniki to brak rozmów telefonicznych (lub ich znaczne utrudnienie), do których przecież telefony zostały skonstruowane, ale też niemożliwość słuchania podcastów czy oglądania filmów za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Nic więc dziwnego, że w momencie, kiedy nasze głośniki odmawiają posłuszeństwa, udajemy się do serwisu, który szybko zweryfikuje, w czym tkwi problem, i pomoże go rozwiązać.

Objawy uszkodzonego głośnika w telefonie

Jedna z oczywistości, jaka nasuwa się w tym temacie, to po prostu całkowity brak wydawanych dźwięków przez nasz telefon. Jednak nie jest to jedyna oznaka problemów z głośnikami. W początkowej fazie dźwięk może być bardzo ściszony, mimo ustawienia pełnej głośności. Oprócz tego często pojawiają się zniekształcenia dźwięku, zmiany tonalne, trzeszczenie, charczenie lub piski. Możesz też odnosić wrażenie, jakby źródło słyszalnych dźwięków było zamknięte pod wodą. 

Nie tylko zepsute głośniki w telefonie

Może się zdarzyć też tak, że brak pełnej funkcjonalności głośników nie jest głównym problemem, a tylko stanowi część większego uszkodzenia. Tak się może zdarzyć np. w przypadku usterek płyty głównej. Wówczas ‒ oprócz braku właściwego dźwięku w telefonie ‒ możesz zaobserwować:

  • spowolnienie działania telefonu,
  • brak reakcji na dotyk lub jej opóźnienie,
  • problemy z mikrofonem,
  • bardzo długie uruchamianie się smartfona,
  • problemy z zasięgiem, siecią internetową lub połączeniem Bluetooth,
  • brak informacji o procesie ładowania telefonu.

Jeśli zatem uszkodzeniu głośnika w telefonie towarzyszą inne z powyższych symptomów, może okazać się, że konieczny będzie bardziej gruntowny „remont” Twojego urządzenia.

Ile kosztuje naprawa lub wymiana głośników w telefonie?

W zależności od postawionej diagnozy dotyczącej zgłoszonej usterki, w serwisie telefonów zaproponujemy Ci konkretne rozwiązanie: naprawę lub wymianę awaryjnych części smartfona na nowe. W ramach naprawy może być wystarczające profesjonalne wyczyszczenie głośnika z brudu i kurzu. W wielu sytuacjach już taka interwencja kończy się przywróceniem normalnego dźwięku. W przypadku poważniejszych usterek wymiana głośnika na nowy może kosztować w granicach od kilkudziesięciu do 200/300 złotych ‒ wszystko zależy od rodzaju głośnika i wybranego modelu urządzenia.

Cena naprawy lub wymiany zepsutego głośnika telefonicznego w serwisie GSM zwykle nadal jest bardziej opłacalna niż zakup nowego smartfona. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak naprawić głośnik w telefonie, ponieważ nie działa on np. w trakcie rozmów ‒ zapraszamy do Galerii Młociny w Warszawie!

Ekspresowa naprawa głośników w telefonach

Ogromnym plusem korzystania z profesjonalnego serwisu GSM jest to, że zanim wykwalifikowany pracownik przystąpi do działań naprawczych Twojego urządzenia, precyzyjnie przedstawi Ci wszystkie możliwe rozwiązania usterki Twojego smartfona ‒ wraz z ich ewentualnym kosztem. Dzięki temu z góry wiesz, na co się przygotować, oraz masz otwarty wybór: naprawiam dotychczasowe urządzenie czy szukam nowego modelu?

Sensowność wykonywania napraw lub wymiany niedziałających głośników na nowe jest zależna od dostępności poszczególnych części, od tego, jak dawno Twój model został wprowadzony na rynek, czy producentem jest znana i ceniona marka z szerokim zapleczem naprawczym czy może niszowy dostawca. W serwisie GSM na warszawskich Bielanach bez problemu wykonujemy naprawy lub wymianę głośników modeli topowych firm, takich jak Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei, Oppo, Motorola czy Realme. 

Serwis telefonów
Warszawa Bielany,
Galeria Młociny, Poziom -1

Poniedziałek- sobota 10:00 – 22:00
Niedziela Handlowa 10:00 – 21:00

Logo telakces.com Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Przewiń do góry