Warszawa Bielany Galeria Młociny

Naprawa aparatu w telefonie

Naprawa aparatu w telefonie

Aparat fotograficzny w telefonie

Coraz częściej stałym użytkownikom smartfonów zależy nie tylko na możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych czy szybkim internecie mobilnym. Istotne miejsce na liście niezbędnych elementów znajduje wysoka jakość zdjęć i materiałów wideo, które można przygotować tak niewielkim i podręcznym urządzeniem, jakim jest telefon. Nic dziwnego. Smartfony wyposażone są w coraz lepsze aparaty fotograficzne, jednak i te mogą czasem ulegać awariom. Jakie są zatem najczęstsze kłopoty z aparatem w telefonie, jak im zapobiegać i w jakich sytuacjach skorzystać z serwisu GSM? 

Jak rozpoznać zepsuty aparat?

Niemożność wykonania dobrego zdjęcia lub filmu aparatem fotograficznym w telefonie można dostrzec na różne sposoby. Wśród usterek, jakie zgłaszane są w naszym serwisie GSM przez klientów, do najbardziej popularnych należą:

  • Rozmyte i nieostre zdjęcia. Problemy widać już w momencie kadrowania fotografii, kiedy to użytkownicy nie są w stanie złapać właściwej ostrości zdjęcia.
  • Błędny autofokus. Kłopoty z ostrością można też dostrzec przy ustawianiu ostrości dla konkretnych planów zdjęciowych.
  • Plamy, rysy i inne „dodatki” na zdjęciach. Jeśli na zdjęciach lub filmach pojawiają się przyciemnione obszary zwykle w tych samych miejscach, to znak, że aparat nadaje się do wymiany.
  • Czarny ekran. Po włączeniu aparatu nie widzisz obrazu z oka kamery, ale pojawia się np. czarny ekran ‒ podobnie jak przy niezdjętej przysłonie w aparacie tradycyjnym ‒ taki objaw może zwiastować awarię sensorów lub połączeń między aparatem a pozostałymi układami scalonymi.
  • Zbyt wysoka temperatura smartfona. Dość prosty objaw, który może Cię zaniepokoić to szybkie nagrzewanie się telefonu podczas korzystania z aparatu. Taka sytuacja będzie miała wpływ zarówno na jakość zdjęć i filmów, jak i na żywotność całego urządzenia.

Kiedy potrzebny jest „remont” aparatu w telefonie?

Podczas korzystania ze smartfona może pojawić się kilka sytuacji, które później mogą być odpowiedzią na pytanie: dlaczego aparat w telefonie nie działa. Na niektóre z nich mamy większy, na inne mniejszy wpływ. Nie mniej jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, co może powodować usterki aparatów fotograficznych w naszych telefonach.

  • Uszkodzenia fizyczne. Pierwsze przychodzą na myśl i słusznie, bo zwykle najczęściej przyczyniają się do awarii aparatu. Stłuczenia, upadki, zarysowania czy pęknięcia ‒ tego typu problem jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem.
  • Zalanie smartfona. Kontakt z wodą jest o tyle niebezpieczny, że może powodować korodowanie elementów metalowych obecnych wewnątrz urządzenia, a przez to niektórych efektów zalania można doświadczyć dopiero po pewnym czasie.
  • Ekstremalne temperatury. Pamiętaj, że ‒ tak jak zalecają producenci ‒ smartfonów nie powinno się trzymać ani w zbyt wysokiej, ani w zbyt niskiej temperaturze. Zarówno upały, jak i spore mrozy mogą deformować elementy tego typu urządzeń, m.in. soczewki aparatu czy jego elektronikę.
  • Błędy w oprogramowaniu. Smartfon to urządzenie oparte na systemie informatycznym. Niekompatybilność ustawień oraz inne błędy po stronie oprogramowania systemowego również mogą wpłynąć na działanie poszczególnych aplikacji, w tym aparatu.
  • Brud. Kurz, pył i inne zanieczyszczenia, które codziennie zbierają się w zakamarkach urządzeń typu smartfon, także mogą psuć jakość obrazu przekazywanego przez oko kamery naszego telefonu.

Oprócz takich czynników generujących problemy z funkcjonowaniem aparatów w telefonach, warto pamiętać, że niezbędne jest właściwe przechowywanie smartfonów: z dala od wilgoci, ale też miejsc, w których ryzykujemy zarysowanie szkiełka aparatu innymi przedmiotami, np. kluczami czy długopisem. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że z biegiem czasu wydajność każdego urządzenia spada, a jego komponenty się zużywają. Zanim jednak zdecydujesz się na nowy sprzęt, skonsultuj się ze specjalistą z serwisu, by wiedzieć, w jakim stanie jest Twój telefon.

Naprawa lub wymiana aparatu w telefonie w serwisie GSM

Co zrobić, kiedy aparat w telefonie nie działa i nie chce się włączyć? To zdecydowanie dobry moment, by skorzystać z usług profesjonalnego serwisu GSM. Diagnostyka wskaże najpierw, dlaczego Twój aparat nie współpracuje, a serwisant oceni, czy można wymienić lub naprawić ten element Twojego smartfona.

Ile trwa wymiana aparatu w telefonie?

Kwestia tego, w jakim czasie zostanie naprawiony aparat w telefonie zależy od poziomu usterki. Zwyczajne pęknięcia szkła w aparacie to szybki proces, który zwykle załatwia się od ręki. Ważne jest tutaj wyposażenie serwisu. Na warszawskich Bielanach w Galerii Młociny możesz liczyć na ekspresową pomoc w takich przypadkach. Wszystko dzięki temu, że mamy wiele części zamiennych dopasowanych do najpopularniejszych marek telefonicznych w Polsce: Samsung, Motorola, Xiaomi, Huawei, Apple, Oppo czy Redmi ‒ naprawa takich urządzeń jest nam niestraszna!

Ile kosztuje naprawa/wymiana aparatu w telefonie?

I tu tradycyjnie wszystko zależy od dwóch czynników: modelu smartfona, ale też stopnia skomplikowania naprawy szkiełka aparatu w zgłoszonym telefonie. Wymiana samej szybki to może być koszt rzędu 100 zł lub więcej. Jeśli awaria jest poważniejsza i wymaga specyficznych części lub głębszej diagnostyki, cena wymiany lub naprawy komponentów może wzrosnąć. Zawsze po określeniu i znalezieniu źródła problemów z aparatem nasz konsultant z serwisu przedstawi Ci dostępne możliwości działania oraz precyzyjny zakres cen związany z naprawą aparatu w Twoim telefonie.

Serwis telefonów Warszawa Bielany, Galeria Młociny, Poziom -1

Poniedziałek- sobota 10:00 – 22:00
Niedziela Handlowa 10:00 – 21:00

Logo telakces.com Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Przewiń do góry