Warszawa Bielany Galeria Młociny

Naprawa smartwatcha

Naprawa smartwatch

Smartwatch ‒ czy można zlecić jego naprawę?

Smartwatch to fajny gadżet dla osób lubiących wygodę i nowoczesność bądź ceniących sobie zdrowy styl życia, który można na bieżąco  monitorować. Tego typu urządzenie oferuje nam wiele funkcji: sprawdzanie aktywności fizycznej, pomiar tętna, jakości snu, nawigację GPS, odbieranie powiadomień czy nawet połączeń telefonicznych. Co jednak zrobić, kiedy coś w nim nie działa tak, jak trzeba? Z pomocą przychodzi serwis GSM!

W naszym salonie ulokowanym w Galerii Młociny na warszawskich Bielanach przyjmujemy również klientów, którzy zgłaszają awarie smartwatchów. Naprawiamy zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i programowe ‒ szybko, profesjonalnie i w dobrej cenie.

Smartwatch w serwisie ‒ z czym przychodzą nasi klienci?

Urządzenia elektroniczne, również te z przedrostkiem „smart” w nazwie, ulegają rozmaitym usterkom. Wśród dość popularnych problemów warto wymienić te związane z:

  • ekranem ‒ mogą to być zarówno pęknięcia, jak i zarysowania powstałe na skutek upadku na twardą powierzchnię, zgniecenia czy kontaktu z innym ostrym materiałem; co ważne, nieprawidłowo działający ekran dotykowy może znacznie utrudnić korzystanie ze smartwatcha, a w niektórych modelach uniemożliwia wykonanie konkretnych pomiarów, do których ekran jest niezbędny. W serwisie możemy naprawić lub wymienić zarówno szybkę, jak i matrycę ekranową;
  • paskiem i kopertą ‒ uszkodzenia pasków oraz kopert mogą wpłynąć na wygodę, ale i estetykę noszenia smartwatcha. Ich wymiana w momencie zarysowań, wgnieceń czy strzępienia (w przypadku niektórych pasków materiałowych) to najlepsze rozwiązanie kłopotu;
  • baterią ‒ współczesne smartwatche, które są dostępne na rynku, mają różne sposoby ich ładowania: w niektórych spotyka się porty USB, u innych jest to ładowanie magnetyczne czy też bezprzewodowe. Każde z nich może ulec uszkodzeniu. Podobnie jak bateria: szybkie rozładowywanie się inteligentnego zegarka lub znacznie dłuższe jego ładowanie może sygnalizować problemy z baterią;
  • czujnikami pomiarowymi ‒ kiedy otrzymujesz niewłaściwe, wręcz dziwne pomiary np. tętna czy przebytych kilometrów, lub w ogóle się one nie pojawiają ‒ to może być oznaka zepsutych czujników pomiarowych, które w zależności od modelu znajdują się w różnych częściach smartwatcha. W takiej sytuacji potrzebna jest diagnostyka i ewentualna naprawa podzespołów;
  • głośnikiem, mikrofonem lub przyciskiem ‒ niektórzy klienci skarżą się na zakłócenia w czasie rozmów telefonicznych, słuchania muzyki czy po prostu głosowego sterowania urządzeniem. Zdarzają się też problemy z włącznikiem znajdującym się na boku koperty smartwatcha. Tutaj rozwiązaniem jest zwykle wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów;
  • systemem ‒ niejednokrotnie zegarka nie trzeba w ogóle rozbierać na części pierwsze, a wystarcza jedynie przeinstalowanie systemu operacyjnego lub jego aktualizacja ‒ podobnie jak w laptopach, smartfonach czy tabletach. Jak rozpoznać uszkodzoną warstwę oprogramowania? Można to dostrzec po wolnym działaniu smartwatcha, jego zawieszaniu się nawet podczas wybierania funkcji z ekranu dotykowego czy nieprawidłowym wyświetlaniem na nim treści.

Serwis zegarków typu smartwatch ‒ jakie modele przyjmujemy?

Jesteśmy jednym z tych serwisów, który posiada wiele części od oryginalnych producentów najpopularniejszych marek na polskim rynku. Dlatego też oferujemy Ci naprawę Apple Watcha czy inteligentnych zegarków Samsunga, Huaweia i innych znanych firm elektronicznych. Oprócz oryginalnych części mamy też dostęp do wysokiej jakości zamienników ‒ ta opcja przydaje się w przypadku mniej znanych firm, których części nie są tak łatwo dostępne na rynku.

Jak naprawić smartwatch?

Zawsze możesz samodzielnie spróbować zawalczyć o płynne działanie smartwatcha, np. poprzez przywrócenie mu ustawień fabrycznych. Coś takiego można zwykle wykonać z poziomu aplikacji obsługującej dany model zegarka. Jednak przy tego typu działaniach musisz się liczyć z utratą danych, jakie do tego czasu Twój zegarek zdążył zebrać. W większości przypadków polecamy Ci jednak udanie się ze smartwatchem do salonu serwisowego.

W Galerii Młociny w Warszawie oferujemy Ci bezpłatną diagnozę Twojego problemu oraz wycenę naszej naprawy. Będziesz wiedzieć, czy naprawa jest opłacalna i jak bardzo zaawansowane jest uszkodzenie Twojego smartwatcha. 

„A jeśli decyduję się na serwis…

… czy długo będę czekać na naprawę?” ‒ takie pytania często pojawiają się wśród naszych klientów. Wcale nas to nie dziwi. Chcesz mieć dostęp do swojego zegarka jak najszybciej. Rozumiemy to doskonale, dlatego większość usług wykonujemy ekspresowo ‒ praktycznie od ręki. Tyczy się to przede wszystkim tych modeli smartwatchów, które są na rynku najpopularniejsze i w razie potrzeby znajdziemy na poczekaniu części wymienne na naszym technicznym zapleczu. Może się jednak zdarzyć bardziej zaawansowany problem do rozwiązania ‒ wtedy umówimy się na termin naprawy i oczywiście będziemy Cię informować o jej postępach. 

Szybka naprawa, dobra cena i wszechstronność naszych serwisantów ‒ to wyróżnia serwis GSM na warszawskich Bielanach. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twój smartwatch nie działa, przyjdź do nas już dziś, a my przywrócimy go do pełnej sprawności!

 

Serwis telefonów Warszawa Bielany, Galeria Młociny, Poziom -1

Poniedziałek- sobota 10:00 – 22:00
Niedziela Handlowa 10:00 – 21:00

Logo telakces.com Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Serwis GSM i naprawa telefonów, Warszawa, Bielany, Galeria Młociny
Przewiń do góry